نام سایت نام سایت
بازدید از تاپیک : 276
نمایش آدرس تاپیک
http://wow-sell.ir/Forum/Post/688
اطلاعات نویسنده
محتوای پاسخ
ارسال ها
226
عضویت
4 /12 /1396
کاربرد اصلی واتراستاپ،
آب بندی قسمت هایی از بتن است که بنا به دلایل گوناگون دارای درز هستند.
دلایل وجود درز می توانند تغییر زاویه سطح بتن، بتن ریزی در زمان های مختلف
و غیره باشند. واتر استاپ
بیشتر در مواردی مثل کانال های فاضلاب و استخرها که بتن در معرض عبور
مایعات است به کار می رود. اکثر واتراستاپ ها از جنس پلی وینیل کلراید که
به اختصار PVC نامیده می شود، ساخته می شوند و قابلیت ازدیاد طول و انعطاف
پذیری عالی برای استفاده در آب بندی درزهای بتن را دارند.

ذکر این نکته حایز اهمیت است که بدانیم پس از انتخاب نوع واتراستاپ،
عرض و ضخامت آن نسبت به ضخامت بتن و ارتفاع سازه انتخاب می شود.

مهم ترین مزایا و ویژگی های واتراستاپ PVC

  • مقاومت بالا در برابر PH های اسیدی و قلیایی[*]مقاومت مناسب در مقابل فشار آب[*]قابلیت نصب آسان در دمای بین -20 درجه سانتی گراد تا +70 درجه سانتی گراد[*]درگیری کافی با بتن[*]مقاومت عالی در مقابل مواد نفتی و مواد شیمیایی[*]تبعیت از استاندارد های ASTM,BS,DIN,CRD[*]قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده[*]تنوع شکل و اندازه[*]مقاومت کششی مناسب و بالاتر از مقدار استاندارد[*]زمان عمر سازه و واتراستاپ با هم یکسان است.

مهم ترین کاربردهای واتراستاپ PVC

  • ساخت کانال انتقال آب[*]سازه های هیدرولیكی[*]ساخت استخر[*]ساخت تونل و مخازن[*]آب بندی سازه های مختلف هیدرولیکی[*]تصفیه خانه های آب[*]فاضلاب[*]جلوگیری از عبور آب در درز ها

شما مشتریان گرامی می توانید با استفاده از شماره تلفن 09128650229 با
کارشناسان مجرب ما در گروه مهندسی آرتا پلیمر تماس داشته باشید، و از
مشاوره رایگان ما در خصوص انواع واتراستاپ، قیمت واتراستاپ PVC، کاربردهای واتراستاپ PVC بهره مند شوید.


برچسب ها:انواع واتر استاپ, انواع واتراستاپ, قیمت واتر استاپ, قیمت واتراستاپ, قیمت واتراستاپ پی وی سی, واتر استاپ, واتر استاپ pvc, واتر استاپ پی وی سی, واتراستاپ, واتراستاپ pvc
دوشنبه 02 اردیبهشت 1398 - 21:41
نقل قول این ارسال در پاسخ


ارسال ها
1
عضویت
21 /7 /1399
پاسخ : 1
کیفیت واتر استاپ و عوامل موثر بر آن

جهت بررسی کنترل کیفیت واتر استاپ در ابتدا می بایست تعریفی کوتاه از این محصول داشته باشیم، واتر استاپ های پی وی سی محصولاتی می باشند که جهت انسداد درزهای اجرائی و حرکتی در بتن به کار می روند.درزهای اجرایی، درزهایی هستند که بین دو قطعه بتنی مجاور هم که در دو زمان مختلف قالبگیری شده اند ایجاد می شود. محدودیتهای اجرایی بتن ریزی، مجریان را ناچار به بتن ریزی منقطع می کند و این درز ناشی از عدم اتصال بتن جدید به بتن سخت شده قبلی می باشد.

درزهای حرکتی، درزهایی هستند که در طراحی سازه دیده شده است و به منظور ایجاد فضایی است که تنشهای حرکتی احتمالی دو سازه بتنی مجاور در این فضای خالی تخلیه شوند و مانع از انتقال این تنشها به بدنه سازه های بتنی شوند. مهمترین حرکتهای احتمالی، حرکات ناشی از نوسانات دمایی و حرکات ناشی از حرکات احتمالی سازه در مرور زمان می باشد.

مهمترین چالش این درزها وقتی است که این درزها در مجاورت فشار هیدرولیکی آب و یا دیگر مایعات قرار می گیرد که باعث می شود مایع به داخل درز نفوذ کرده و از آن عبور کند. سدها، استخرها، مخازن آب و فاضلاب، کانالهای انتقال آب، تونلها و سازه های زیرزمینی نمونه های مهم از اینگونه سازه ها می باشند.

واتراستاپ، یک محصول نواری شکل بوده که در راستای درز مورد نظر داخل سازه مستقر می شود بطوریکه ابتدا نیمی از نوار داخل بتن اولیه مدفون شده و نیمی دیگر آزاد می ماند که در زمان بتن ریزی دوم داخل بتن جدید دفن شود. استقرار این نوار باید با دقتی صورت پذیرد که تا حد امکان بدون اعوجاج در وسط هر دو سازه قرار گیرد و به دقت به دو نیم بین دو سازه تقسیم شود. واتراستاپها با مواد مختلف تولید شده و می شوند که یکی از مهمترین این مواد، پلیمرهای نرم پی وی سی می باشند. پایه اصلی این پلیمرها همانطور که از نامش پیداست پی وی سی می باشد و از آنجا که این پلیمر در شکل خالص خود سخت می باشد باید قبل از تولید بصورت آمیزه ای تبدیل شود که انعطاف بالایی داشته باشد. فرآیند نرم سازی پی وی سی شامل اختلاط چندین مواد شیمیایی مختلف در شرایط دمایی و اختلاط معینی بوده که در نهایت توسط یک میکسر اکسترودر کاملاً یکدست و یکنواخت آماده تولید نوار واتراستاپ می باشد.
دوشنبه 21 مهر 1399 - 16:54
نقل قول این ارسال در پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پشتیبانی