دانلود آهنگ جدیدclose
مراحل ساخت چوب ترمو
نام سایت نام سایت
بازدید از تاپیک : 11
نمایش آدرس تاپیک
http://wow-sell.ir/Forum/Post/866
اطلاعات نویسنده
محتوای پاسخ
ارسال ها
204
عضویت
4 /12 /1396
فرآیند آماده سازی چوب ترمو
در تجهیزات عملیات حرارتی چوب ترمو، آب، بخار و دمای بالا کاربرد دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی چوب ترموود ، به سایت ما مراجعه کنید.شرایط این روند به گونه ای فرساینده است که مواد تشکیل دهنده از روی چوب ترمو بخار می شود.
تجهیزات عملیات حرارتی از فولاد ضد زنگ ساخته شده است.به علاوه، دمای بالا نیازمند پنکه های غیر استاندارد و محلول رادیاتور و تجهیزات ایمنی است.
برای تولید دمای مورد نیاز در فرآیند رنگ چوب ترمو ، از روغن داغ سیستم های گرم کننده می توان استفاده و با سوخت های زیست محیطی، سوخت روغن، یا گاز، سوخت گیری کرد. دیگر محلول های حرارتی، مانند گرمایش الکتریکی مستقیم استفاده می شود.همچنین، تجهیزات مورد استفاده می بایست دارای دینام بخار، برای تولید بخار مورد نیاز در فرآیند، باشد.
گازهای تبخیر شده در فرآیند آماده سازی رنگ چوب ترموود ، با متودهایی مانند سوزاندن، فرآورده شدند. اولین هدف از این فرآیند، جلوگیری از پخش شدن بوی نامطبوع در محیط، به دلیل تبخیر مواد از سطح چوب ترمو است.
مراحل آماده سازی چوب ترمو
خشک کردن
خشک کردن یکی از زمان بر ترین مرحله در فرآیند عملیات حرارتی است. همچنین به این مرحله خشک کردن در بالاترین درجه ی گرما، می گویند.در این مرحله، پیش از آغاز مرحله ی عملیات حرارتی، رطوبت در چوب تقریبا به صفر می رسد. مدت زمان مرحله ی خشک کردن به رطوبت، نوع و ضخامت چوب ترمو بستگی دارد. مواد خام می تواند سبز یا به رنگ چوب خشک شده باشد.
خشک کردن موفقیت آمیز به منظور جلوگیری از تست های درون چوب ترمو، مهم و مورد نیاز می باشد. از آنجا که چوب در دمای بالا انعطاف پذیر است، مقاومت در برابر کج شدن از خشک شدن در کوره ها و به روش سنتی، بهتر است.
عملیات حرارتی
عملیات حرارتی در فضای در بسته ای انجام می شود که بسته به سطح فرآیند، دمای آن بین 185 تا 215 درجه ی سانتی گراد است. مرحله ی عملیات حرارتی بلافاصله پس از مرحله ی خشک شدن چوب ترمو در دمای بالا، شروع می شود.
دوشنبه 18 آذر 1398 - 11:40
نقل قول این ارسال در پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پشتیبانی