دانلود آهنگ جدیدclose
ایزولاسیون گودهای ساختمانی
نام سایت نام سایت
بازدید از تاپیک : 49
نمایش آدرس تاپیک
http://wow-sell.ir/Forum/Post/752
اطلاعات نویسنده
محتوای پاسخ
ارسال ها
208
عضویت
4 /12 /1396

ارسال شده توسط آرتا دربلاگ
استفاده از ایزوگام و قیر و گونی از دیرباز، از جمله مرسوم ترین روش ها برای آب بندی گودهای ساختمانی بوده است. اما معایبی که این دو روش داشتند باعث شده که امروزه کمتر مورد استفاده قرار گیرند. آسیب پذیری در مقابل عوامل محیطی و نداشتن اطمینان از روش عملکرد آن ها منجر به این شده که محصولات جدیدی جایگزین این مواد گردند و از این مواد کمتر استفاده شود. آب وارد شده به گود ساختمان از 2 نظر موجب آسیب به ساختمان می شود:
1- آب وارد شده می تواند به سازه وارد شود و بهره برداری از سازه را با مشکل مواجه کند.
2- آب نفوذ پیدا کرده کم کم منجر به خوردگی آرماتور بتن و ضعف سازه ای سیستم می گردد.
از جمله روش هایی که جایگزین قیروگونی و ایزوگام شده استفاده از انواع محصولات ژئوسنتتیک است. از جمله این محصولات ژئوممبران است که برای آب بندی گودها کاربرد بسیار زیادی دارد.
اگز ایزولاسیون و زه کشی بام ساختمان های مسکونی، صنعتی و تجاری به درستی اجرا نشود، آب باران و برف به آن ها نفوذ پیدا می کند و خسارات جبران ناپذیری به سازه وارد می کند. در نتیجه به کارگیری محصولات ژئوسنتتیک علاوه بر این که ماندگاری و طول عمر بیشتری نسبت به استفاده از روش های قدیمی دارد، منجر به کیفیت بالاتر آب بندی و کاهش فوق العاده وزن نیز می گردد.
محصولاتی که جهت آب بندی سازه های زیر سطحی مورد استفاده قرار می گیرند:
  • جی سی ال: جهت آب بندی سدها، آب بندان، مخازن گاز و نفت، کانال انتقال آب، تونل، پی و قطعه های زیرین سازه ها، محل دفن زباله ها[*]ژئوتکستایل: محافظت و نگهداری، زه کشی، فیلتر کردن، تسلیح[*]ژئوممبران: آب بندی استخر ذخیره آب کشاورزی، تونل مترو، دریاچه های تفریحی، کانال های انتقال آب، تصفیه خانه های فاضلاب[*]ژئودرین دیمپل شیت: زهکشی لندفیل، مترو و پشت دیوارهای حائل

برچسب ها:ایزولاسیون ساختمان, ایزولاسیون گود, جی سی ال, ژئوممبران, کاربرد ژئوممبران
پنجشنبه 21 شهریور 1398 - 20:58
نقل قول این ارسال در پاسخبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پشتیبانی